neděle 15. března 2015

Recenze - Makeup Academy rtěnka

Pojďme si dát zase nějakou rtěnku. Tentokrát to bude tato od Makeup Academy v odstínu 6. Kterou jsem původně kupovala jako dárek, ale protože jsem úplně nevychytala odstín a myslela jsem si že to bude trochu něco jiného tak nakonec zůstala mě. 
Nejdřív se asi mrkneme na obal. Je to taková klasika, plast který není tak pevný jako u některých jiných rtěnek, ale myslím že by v kabelce přežil. Nemůžu tvrdit, že bych tuto rtěnku kupovala kvůli krásnému obalu, ten mě bohužel na první pohled ani moc nezaujal. Co mi přijde jako super vychytávka, je odstín na spodní straně, kdy je tam maličký kelímek, který můžete vyšroubovat a je v něm stejná rtěnka. To může být super, já to využívám když někoho líčím touto rtěnkou, tak se do kelímku dostane štětečkem a tím pádem nemusím používat stejnou rtěnku jakou používám na rty já.

Teď už pojďme k obsahu. Rtěnka samotná má 3,8 gramů. Odstín je taková tmavá starorůžová se shimmerem. Někteří tyto rtěnky nemají rádi, ale mě se líbí, když mám jednoduché líčení očí a rtěnku se shimmerem. Mám je všeobecně ráda a v mé sbírce jich najdete docela dost. Pigmentace je dobrá, stačí jednou až dvakrát přejet a máte hezkou barvu.

Rtěnka je krásně krémová a tím taky moc dlouho nevydrží, maximum je tak 2 hodiny a pak už se ztrácí a zůstává jen lehká barva a shimmer. Bohužel bych neřekla že je nějak hydratační. Když jsem ji chtěla poupravit během dne, zvýraznila mi šupinky na rtech. Vypadá ale moc hezky, rty s ní jsou hezké tmavší a takové upravené. Výhodou je hezká jemná sladká vůně, která je příjemná a na rtech není cítit.
Jestli bych si rtěnku koupila znovu? Možná ano, za tu cenu není špatná, i když se na ní najdou chyby, tak to není nic zásadního.

Žádné komentáře:

Okomentovat